the wheel of time’ın dizi uyarlamasından poster var

the wheel of time’ın dizi uyarlamasından poster var


19 kasım'da geliyor


Game of Thrones‘un televizyon dünyasında yarattığı fantastik edebiyat uyarlaması boşluğunu doldurmayı hedefleyen yapımlardan The Wheel of Time, 19 Kasım’da ilk sezonuyla geliyor. Dizinin iyilerini ve kötülerini gördüğümüz bir poster bugün yayınlandı.

Robert Jordan’ın her biri tuğla gibi 15 cilde sahip olan, yaklaşık 10.000 sayfalık külliyatıyla Game of Thrones’u ikiye katlayan, hatta birçok fantastik edebiyat okuyucusuna göre GoT’un getir götürünü yapacağı bir evrene sahip olan The Wheel of Time için geçtiğimiz yıllarda Amazon çalışmalara başlamıştı. İlk sezonu yayınlanmadan ikinci sezonu onayını da kapan dizi, Aes Sedai adındaki, sadece kadınlardan oluşan gizemli bir grubun üyesi Moiraine’in Two Rivers isimli küçük bir kasabada yaşayan beş genç erkek ve kadınla beraber insanlığın kaderini belirleyecek bir yolculuğa çıkmasına odaklanıyor.

David Fincher imzalı Gone Girl ile aklımızı alan Rosamund Pike’ın Moiraine karakterine hayat verdiği dizi, Josha Stradowski, Marcus Rutherford, Zoë Robins, Madeleine Madden, Michael McElhatton, Álvaro Morte, Maria Doyle Kennedy, Priyanka Bose, Daryl McCormack, Sophie Okonedo, Clare Perkins, Kae Alexander ve Barney Harris gibi isimlerle bereber geniş mi geniş bir oyuncu kadrosuna sahip.

The Wheel of Time, 19 Kasım tarihinde Amazon Prime Video’da yayınlanacak. Dizinin fragmanı bugün gelen posterle beraber hemen aşağıda.Advertisement