amazon’un the lord of the rings dizisinden ilk görseller

amazon’un the lord of the rings dizisinden ilk görseller


fragman da yolda


Eylül ayını iple çekmemize sebep The Lord of the Rings: The Rings of Power’dan ilk görseller yayınlandı.

Vanity Fair’in özel haberinde ortaya çıkan görsellerde sadece ilk sezonu için 465 milyon dolar gibi devasa bir bütçe harcanan projenin büyüklüğünü görmek mümkün. Yayınlanan görsellerde Galadriel, Elrond, Bronwyn, Halbrand, Arondir ve Prens Durin gibi Orta Dünya’nın önemli karakterlerinden birkaçı karşımıza çıkıyor. Diziye daha da yakından bakma fırsatı bulacağımız ilk fragman ise Pazartesi sabahı yayınlanacak.

Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek The Lord of the Rings: The Rings of Power’da yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi, Númenor’un destansı öyküsü ve Elfler ile İnsanların Son İttifak’ı gibi konular işlenecek.

John D. Payne ve Patrick McKay ikilisinin hem yaratıcılığını üstlenip hem de senaryosunu kaleme alacağı The Lord of the Rings: The Rings of Power‘ın hayli kalabalık oyuncu kadrosunda Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler yer alıyor. İlk sezonu 8 bölüm sürecek dizinin yönetmen koltuğunda Wayne Yip, J.A. Bayona ve Charlotte Brändström oturuyor. The Lord of the Rings: The Rings of Power, 2 Eylül 2022 tarihinde Amazon Prime Video’da yayınlanacak.