amazon’un the lord of the rings dizisinin ilk fragmanına çok yakınız

amazon’un the lord of the rings dizisinin ilk fragmanına çok yakınız


super bowl’u bekleyin


Bir süredir merakla beklediğimiz The Lord of the Rings televizyon uyarlaması 2 Eylül tarihinde nihayet Amazon Prime Video’da ilk sezonuyla karşımıza çıkacak. Yakın zamanda resmi adı The Lord of the Rings: The Rings of Power olarak açıklanan dizinin ilk fragmanının önümüzdeki Pazar gerçekleşecek Super Bowl etkinliğinde gösterileceği duyuruldu.

Amazon’un yaklaşık beş senedir üzerinde çalıştığı ve sadece ilk sezonu için 465 milyon dolar gibi devasa bir bütçe ayırdığı uyarlamanın büyüklüğü gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Hemen aşağıdaki tanıtım videosunun ilk bakışta inanması güç olsa da hiçbir görsel efekt içermemesi, tamamen gerçek ortamda hazırlanması ve bu videonun üstüne bir de tam 23 (yirmi üç) adet karakter posteri yayınlanması projenin büyüklüğüyle ilgili birkaç ipucu niteliğindeydi. Super Bowl’da yayınlanacak ilk fragmanla çıta daha da yukarı çıkacak mı, Pazartesi sabahı göreceğiz.

Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek The Lord of the Rings: The Rings of Power’da yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi, Númenor’un destansı öyküsü ve Elfler ile İnsanların Son İttifak’ı gibi konular işlenecek.

John D. Payne ve Patrick McKay ikilisinin hem yaratıcılığını üstlenip hem de senaryosunu kaleme alacağı The Lord of the Rings: The Rings of Power‘ın hayli kalabalık oyuncu kadrosunda Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler yer alıyor. İlk sezonu 8 bölüm sürecek dizinin yönetmen koltuğunda Wayne Yip, J.A. Bayona ve Charlotte Brändström oturuyor. The Lord of the Rings: The Rings of Power, 2 Eylül 2022 tarihinde Amazon Prime Video’da yayınlanacak.Advertisement