yeni scorsese filmi neredeyse 4 saat uzunluğunda

yeni scorsese filmi neredeyse 4 saat uzunluğunda


20 ekim'de vizyonda


Uzun süredir merakla beklenen Martin Scorsese filmi Killers of the Flower Moon’un süresi hayli konuşulacak gibi.

76. Cannes Film Festivali’nde galasını yapacak filmin süresinin neredeyse 4 saat olduğu söyleniyor. Ek olarak, son kurguda Brendan Fraser ve John Litgow’un filmin kadrosundan çıktığı belirtildi.

Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Lilly Gladstone, Jesse Plemons, Jason Isbell ve Sturgill Simpson’ı izleyeceğimiz filmin kadrosuna Jack White da dahil olmuştu. David Grann’in aynı adlı kitabından uyarlanan filmde Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşu konu ediliyor. 1920’lerde, Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Forrest Gump, Köstebek, Kirli Sırlar, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi gibi filmlerin senarist koltuğunda oturan Eric Roth’un kaleme aldığı film, 20 Ekim’de ise vizyona girecek.

Upuzun süresiyle uzun uzun konuşulacak Killers of the Flower Moon için geri sayım başladı.