four tet ve madlib’in ortak albümü 29 ocak’ta geliyor!

four tet ve madlib’in ortak albümü 29 ocak’ta geliyor!


sound ancestors


2020’nin son günlerinde haberini aldığımız ve bu gelişmeyle de epey mutlu olduğumuz Madlib & Four Tet ortaklığının meyvesi albümün çıkış tarihi belli oldu.

İkilinin ortak bir albüm üzerinde çalıştığı yaklaşık bir iki yıldır biliniyordu ama Sound Ancestors’tan ilk tekli paylaşılan kadar kimsenin albümün kesinliğiyle ilgili fikri yoktu. Four Tet’in yapımcı koltuğunda oturduğu albümün 29 Ocak’ta yayınlanacağı açıklandı. Bu ortaklıkla ilgili minik bir açıklama yapan Four Tet;

“Her zaman her tarzdan bir sürü müzik yapıyor ve bu fikirlerden bazılarının bir Madlib albümünde yapıldığını duymanın harika olacağını düşündüğümde tam olarak onun yaptığı yeni ritimleri ve kayıtları dinliyordum. Vokalistlerin kullanması için ritimlere dönüştürülmemiş, bunun yerine baştan sona dinlenmek üzere tasarlanmış bir albümde birlikte akabilecek şarkılar halinde düzenlenmişti. Bir gün yemek yiyip takılırken bu konsepti onunla paylaştım ve kendisiyle birlikte bunun üzerinde çalışmaya karar verdik. Bana sürekli düzenleyeceğim, manipüle edeceğim ve birleştireceğim izler, döngüler, fikirler ve deneyler gönderdi. Birkaç yıl boyunca yüzlerce bu tarz kayıt aldım ve bu süre zarfında bu albümü vizyonuma uyan tüm parçalarla bir araya getirdim.” açıklamasını yaptı.

Madlib’in plak şirketi Madlib Invazion etiketiyle 29 Ocak’ta yayınlanacak albümden paylaşılan iki şarkıyı da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Sound Ancestors Tracklist:
01. There Is No Time (Prelude)
02. The Call
03. Theme De Crabtree
04. Road of the Lonely Ones
05. Loose Goose
06. Dirtknock
07. Hopprock
08. Riddim Chant
09. Sound Ancestors
10. One For Quartabê/Right Now
11. Hang Out (Phone Off)
12. Two for 2 -For Dilla
13. Latino Negro
14. The New Normal
15. Chino
16. Duumbiyay