GÜNÜN SIZINTISI: STAR WARS: THE FORCE AWAKENS’IN SENARYOSU SIZDI MI?

GÜNÜN SIZINTISI: STAR WARS: THE FORCE AWAKENS’IN SENARYOSU SIZDI MI?


Spoiler İçerir


Fappening'in çıkış kaynağı olarak 2014 yılında çok konuşulan 4chan, bir büyük sızıntının daha ev sahipliğini yaptı. Spoiler Boy nick'ini kullanan ve bir LucasFilm çalışanı olduğunu söyleyen 4chan kullanıcısı, Star Wars: The Force Awakens'ın senaryosunu sitenin forum'undan aşağı boşalttı.

 

 

Şimdiden uyarıyoruz; şu ana kadar film yapımcıları tarafından yalanlanmayan bu senaryo sızıntısı bol spoiler içerir. Ona göre ayağınızı denk alın.

 

Episode VI'ten sonraki 40 yıllık İmparatorluk – Asiler Savaşı döneminde geçecek The Force Awakens'ta karşımıza bir değil, birkaç adet force'u kuvvetli jedi adayı çıkacak. Lakin; bunların hiçbirinin Luke Skywalker'ın eğitimi olmadan potansiyeline kavuşma imkanı yok. R2-D2 ve C-3PO üzerinden mizah yükünü üstlenecek filmde Luke Skywalker'ı İmparatorluk tarafından ele geçirilme tehdidi dolayısıyla inzivaya çekilmiş bir halde göreceğiz.

 

 

Fragmanın en başında gördüğümüz ve "Siyahi stormtrooper mı olur?" tartışmalarını beraberinde getiren John Boyega ise, İmparatorluk tarafından aranan bir kaçak asker rolünde. Kendisinde force'un yüksek olduğunu anlayan bir stromtrooper olarak karşımıza çıkacak Boyega, İmparatorluk ordusundan kaçıyor ve kendini Tatooine'de buluyor.

 

 

 

Gördüğümüz Sith Lord'u ise Adam Driver'ın karakteri. Cyborg görünümlü ve yüzünde maske olan bu karakter, kendi kendini eğitmiş bir Sith. Işın kılıcının alışılmadık şekli, bir Sith Usta'sından eğitim almamasına bağlanıyor. Bu arada Benedict Cumberbatch'in kadroda kesinlikle yer almayacağı da vurgulanıyor.

 

Daha fazla detayı şurada bulabileceğiniz senaryo hakkında Spoiler Boy'un bir de şahsi yorumu mevcut; "Lawrance Kasdan'ın yazdığı senaryo, Star Wars serisinin şimdiye kadarki en karanlık senayosu ve fazla iyi. Hele hele J.J. Abrams için gereğinden fazla iyi."

 

Bakalım bu sızıntının seri ve hayranları üzerindeki akıbeti ne olacak?