BENEDICT CUMBERBATCH SHOWTIME’IN YENİ DİZİSİNDE BAŞROLDE

BENEDICT CUMBERBATCH SHOWTIME’IN YENİ DİZİSİNDE BAŞROLDE


Melrose


Benedict Cumberbatch, Showtime’ın yeni mini dizisi için yeniden televizyona transfer oldu.

Edward St. Aubyn’in Patrick Melrose roman serisinden David Nicholls’ın senaryosuyla hayata geçirilen projede Cumberbatch, babası tarafından kötü muamele görüp annesinden aradığı desteği bulamayan bir aile tarafından yetiştirilen ve bu yaşadıklarını atlatmak için mücadele veren aristokrat ama son derece komik bir playboy olan Patrick Melrose’u canlandıracak. Her bölümde Patrick Melrose’un farklı bir hikayesini anlatacak dizi, St. Aubyn’in Never Mind, Bad News, Some Hope, Mother’s Milk ve At Last isimli beş hikayesinden oluşacak. Dizi 1960’lı yıllarda Fransa’da başlayacak, 80’lerde New York’ta geçecek ve 2000’lerin başında İngiltere’de sona erecek.

2013’te verdiği bir röportajda sorulan soru üzerine “Kendimi bu karaktere çok yakın hissediyorum” açıklamasında bulunan Cumberbatch, dizinin prodüktörü Adam Ackland ile yaptığı ortak bir açıklamada şunları söyledi: “Bu serinin bir parçası olmaktan çok mutluyuz, uzun yıllardır bu kitapların büyük hayranıyız ve David Nicholls uyarlamaları her zaman olağanüstü oluyor.”

Aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstlenecek Benedict Cumberbatch, Ağustos’ta başlayacak dizinin çekimleri için New York, Londra ve Fransa’nın güneyi arasında mekik dokuyacak.

Melrose, 2018’de hem Showtime hem de Sky Atlantic kanallarında yayınlanacak.