julia louis-dreyfus ve will ferrell’lı downhill’den ilk görsel

julia louis-dreyfus ve will ferrell’lı downhill’den ilk görsel


çığ altında kalan bir evlilik hikayesi


Son dönemin başarılı yönetmenlerinden biri olarak karşımıza çıkan Altın Palmiye Ödüllü Ruben Östlund’un 2015 yılında vizyona giren ve En İyi Yabancı Film dalında Oscar’a aday olan filmi Force Majeure‘ün ABD uyarlaması Downhill, 2020 Sundance Film Festivali‘nde prömiyerini yapmaya hazırlanıyor.

Veep dizisindeki performansıyla Emmy ödülü kazanan Julia Louis-Dreyfus ile birlikte komedi filmlerinde görmeye alışık olduğumuz Will Ferrell‘ın başrollerini paylaştığı filmden ilk görsel sonunda paylaşıldı.

Downhill, eşi ve çocuklarıyla kış tatili için Fransız Alpleri’ne giden Tomas’ın kendini içine düşürdüğü trajikomik durum üzerinden toplum ve aile kurumundaki yerleşmiş cinsiyet rollerini tartışmaya açıyor. Kontrollü bir çığ vakasının gerçekleştiği sırada Tomas’ın anlık bir refleks sonucunda eşini ve çocuklarını ardında bırakıp kaçmaya başlaması, her şey normale döndükten sonra ailesi ve Tomas arasında güven üzerine bir takım sorunlar yaşanmaya başlamasına sebep olacaktır.

2011 yapımı The Descendants filmi ile En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ını kazanan Nat Faxon ile Jim Rash ikilisine Four Lions ve In the Loop gibi başarılı yapımların senaryosunu kaleme alan Jesse Armstrong’un senaryoda eşlik ettiği yapım; Amerikan aile yapısından ilişkiler ve aile kavramı üzerine bir çok farklı başlığı eleğinden geçirecek.

Buyrun orijinal filmin fragmanına.