eno kardeşler duo olarak ilk albümlerini yayınlamaya hazırlanıyor

eno kardeşler duo olarak ilk albümlerini yayınlamaya hazırlanıyorAmbient ve deneysel müziğin veteran isimlerinden Brian Eno, kardeşi Roger Eno ile birlikte müzik kariyerindeki ilk ortak albümü yayınlamaya hazırlanıyor.

Onlarca yıllık ortak çalışmaya ve iş birliğine sahip olmalarına rağmen bugüne kadar sadece ikisine ait bir albüm yayınlamayan Eno kardeşler, bu gidişatı değiştirmek için ilk adımı Mixing Colours albümüyle atmaya hazırlanıyor. Deutsche Grammophon etiketiyle 20 Mart’ta yayınlanacak albüm, ikilinin 15 yıldır üzerinde çalıştığı özel bir proje.

Her bir klasik enstrümanın bir renkten ve o rengin de küçük bir görsel betimlemeden ilhamını aldığını paylaşan Eno kardeşler, Mixing Colours’tan “her enstrümanın sonsuz bir okyanusta karşılaşabileceği bir olasılık” olarak bahsetti. Albümün şarkı listesini Mixing Colours’tan ilk tekli Celeste ile birlikte yayınlayan ikilinin ortak çalışması ambient sularında mı olacak yoksa klasik müziğe yakın bir çizgide mi olacak zamnı gelince göreceğiz.

Mixing Colours Tracklist:
01. Spring Frost
02. Burnt Umber
03. Celeste
04. Wintergreen
05. Obsidian
06. Blonde
07. Dark Sienna
08. Verdigris
09. Snow
10. Rose Quartz
11. Quicksilver
12. Ultramarine
13. Iris
14. Cinnabar
15. Desert Sand
16. Deep Saffron
17. Cerulean Blue
18. Slow Movement – Sand