neil young’ın kayıp albümü homegrown 19 haziran’da yayınlanıyor

neil young’ın kayıp albümü homegrown 19 haziran’da yayınlanıyor


ilk tekli yayında


Müzik dünyasının sürprizlerle dolu ismi Neil Young’ın son olarak geçtiğimiz sene hakkında olumlu gelişmeler duyduğumuz kayıp albümü Homegrown’a kavuşmamıza az kaldı.

Young’ın 1975 yılında kaydettiği Homegrown isimli kayıt, yeniden düzenlenerek 44 yıl aradan sonra müzik severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ağırlıklı olarak akustik şarkılardan oluşan Homegrown, Neil Young’ın eski eşi Carrie Snodgress ile fırtınalı aşk hayatını merkezine alıyor. Albümle ilgili konuşan Young, “Bu proje kayıp sevgiler ve keşiflerle dolu bir albüm ve on yıllardır bir köşede zamanının gelmesini bekliyor. Çok kişisel ve o günlerin tazeliğini açığa vuracak kadar da açık.” açıklamasıyla albümün atmosferi hakkında bizlere bir ön hazırlık yaptırıyor.

Neil Young’ın kariyerine unutulup üstünden yıllar sonra gün yüzü gören ilk albüm olmayan Homegrown, bu koltuğu 5 Şubat 1973’te Young diskografisinin en başarılı albümlerinden Time Fade Away’e dönüşecek turnesinde verdiği konserlerden birinin kaydı olan Tuscaloosa ile paylaşıyor. 19 Haziran’da yayınlanacağı bizzat Young’ın ağzından garantilenen albümden ilk şarkı Try ise streaming servislerinde yerini aldı. Albüm hakkında konuşan Young, “Sizlerden bu albümün bu kadar geç yayınladığım için özür dilerim, ama karanlık bir zaman dilimiydi. Kalp kırıklıklarıyla ve üstesinden gelmenin zor olduğu hiselerle baş etmeye çalıştığım bir dönem. Albümü yıllarca saklı kapılar arkasında kilitli tuttum ama bence artık sizinle paylaşmanın zamanı geldi. ”

Sanatçının hayatının çalkantılı bir dönemine tanık olacağımız Homegrown’dan paylaşılan ilk tekli Try, hemen aşağıda.

Homegrown Tracklist:
01. Separate Ways
02. Try
03. Mexico
04. Love Is A Rose
05. Homegrown
06. Florida
07. Kansas
08. We Don’t Smoke It No More
09. White Line
10. Vacancy
11. Little Wing
12. Star of Bethlehem