yorgos lanthimos’un yeni filminde emma stone’a mark ruffalo eşlik edecek

yorgos lanthimos’un yeni filminde emma stone’a mark ruffalo eşlik edecek


poor things


Sinema dünyasının en dolu ajandasına sahip isimlerinden biri olan Yorgos Lanthimos’un aktif olarak sürdürdüğü sayısız projesinden biri olan Poor Things’in ikinci başrol ismi belli oldu.

2018 yılında The Favourite ile 10 dalda Oscar’a aday olmak gibi iddialı bir işe imza atan Yorgos Lanthimos’un filmin başrol isimlerinden biri olan Emma Stone ile bir kez daha çalışacağını geçtiğimiz haftalarda öğrenmiştik. Şu sıralar Pop. 1280 ve The Man in the Rockefeller Suit gibi diğer projeleriyle meşgul olan başarılı yönetmeni, çekimlerine bu yıl başlanacak yeni filmi Poor Things’te Emma Stone’un karşısına Mark Ruffalo’yu uygun gördü.

19. yüzyılda geçecek film, özgür ruhlu bir kadın olan Victorian Blessingtan’ın baskıcı kocasına dayanamayıp intihar etmesini ve ardından Bella Baxter isimli bir canavara dönüşmesi etrafında dolaşacak. Bu değişim sonunda zihin yaşı bir çocuğunkiyle aynı olan ve kendisini hayata döndüren Archibald McCandless ile evlenmek üzere olan Bella, yaratıcısını atlatıp bir avukatla kaçar ve onunla birlikte Odessa’dan Paris’teki genelevlere uzanan anladığımız kadarıyla acayip bir maceraya atılır. Sonunda ise kocasıyla karşılaşan Victorian’ın hikayesini Lanthimos, The Favourite’ın Oscar adayı senaristi Tony McNamara ile birlikte kaleme alacak.

Alasdair Gray‘in romanından uyarlanacak filmde yakın zamanda Willem Dafoe ve Ramy Youssef’in oyuncu kadrosuna katıldığı dedikoduları dolaşmaya başlamıştı ama bu haberler kısa süre sonra hiç yaşanmamışçasına ortadan kaybolmuştu. Yavaş yavaş şekillenmeye başlayan kadrosuyla diğer Lanthimos projelerinden bir tık önde duran Poor Things’in vizyon tarihine dair paylaşılan hiçbir detay yok. Ajandası epey dolu olan Lanthimos’un bu filmi hangi sırada çekeceğini merakla bekliyoruz. 2022’nin ikinci yarısında izlemeyi umduğumuz projeyi yakından takipteyiz.