parks and recreation evreninin en iyi grubu mouse rat, iki şarkı birden paylaştı

parks and recreation evreninin en iyi grubu mouse rat, iki şarkı birden paylaştı


dinlemeyen kalmasın


Televizyon dünyasının en sevilen hayali rock gruplarından Mouse Rat, geçtiğimiz haftalarda bir albüm duyurusu yaparak hepimizi heyecanlandırmıştı. Tarih olarak 27 Ağustos’u kendine seçen “Fare Sıçan“, bu albümden iki şarkıyla ortamı ısıtmaya başladı.

Chris Pratt’in canlandırdığı yetişkin boyutlarındaki dev çocuk kalpli Andy Dwyer karakterinin solisti, gitaristi ve bestecisi olduğu grup; dizi boyunca Scarecrow Boat, The Andy Andy Andies, Fleetwood Mac Sexpants, Malice in Chains, Department of Homeland Obscurity ve Ninja Dick gibi farklı isimler üzerinden sonunda Mouse Rat üzerinde karar kılmış ve bu şekilde de hafızalarımıza kazınmıştı. Albüm duyurusuyla birlikte Pawnee’nin maskotu diyebileceğimiz, varlığıyla herkese neşe yokluğuyla hüzün veren Lil’ Sebastian’ın anısına yazdıkları 5,000 Candles In The Wind şarkısından dinlemiştik.

Grubun yayınladığı iki şarkıdan ilki, dizinin hayranlarının yakından bildiği ve dizinin üzerine kurulduğu çukuru ve etrafında gelişen olayları anlatan “The Pit”. Yayınlanan bir diğer şarkı ise grubun varoluş amacını özetler nitelikteki “Two Birds Holding Hands”.

Tom Haverford’un sahibi olduğu Dualtone Music Group and Entertainment 720 etiketiyle yayınlanacak ve plak formatında da basılacak albümün ismi The Awesome Album olarak açıklandı. 15 şarkılık albümde Pawnee’nin Mouse Rat kadar olmasa da bir başka ikonik müzisyeni Duke Silver’la yapılmış iki düet ve yine dizide Land Ho! grubunun solisti olarak izlediğimiz Jeff Tweedy de yer alacak.

Mouse Rat’s ‘The Awesome Album’ tracklist:

1. ‘5,000 Candles in the Wind (Bye, Bye Lil Sebastian)’
2. ‘The Pit’
3. ‘Sex Hair’
4. ‘Catch Your Dream (feat. Duke Silver)’
5. ‘Two Birds Holding Hands’
6. ‘Ann Song’
7. ‘The Way You Look Tonight’
8. ‘Menace Ball’
9. ‘Remember’
10. ‘Get A Kick Out Of You’
11. ‘Tonight’
12. ‘I’ve Got You Under My Skin’
13. ‘Only Have Eyes For You’
14. ‘Pickled Ginger (performed by Land Ho!)’
15. ‘Cold Water (Scott Tanner feat. Duke Silver)’Advertisement