danny boyle’un sex pistols odaklı dizisi pistol’dan yeni fragman

danny boyle’un sex pistols odaklı dizisi pistol’dan yeni fragman


31 mayıs'ı bekliyoruz


Trainspotting, Slumdog Millionaire ve 28 Days Later… gibi filmleriyle hem İngiliz hem de dünya sinemasının usta yönetmenlerinden biri olan Danny Boyle’un FX’te yayınlanacak Sex Pistols odaklı yeni dizisi Pistol’dan ilk uzun fragman paylaşıldı.

Punk’ı punk yapan ikonik müzik grubu Sex Pistols’ın hikayesinin daha önce sinema ve televizyonda birçok kez anlatılsa da ilk defa bu kadar emin ellerde olduğunu söyleyebiliriz. İşin ehli Danny Boyle’un altı bölümünün de yönetmen koltuğunda oturduğu Pistol isimli dizinin yaratıcı ve yazarlığını Moulin Rouge!, Rome + Juliet, The Great Gatsby ve önümüzdeki günlerde vizyona girecek Elvis Presley biyografik filmi Elvis’in senaristi Craig Pearce üstleniyor. Grubun gitaristi Steve Jones’un otobiyografik romanı Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol’dan uyarlanacak dizi, 70’li yılların Londra’sında punk kültürünün Sex Pistols’ın üne kavuşmasıyla yükselişini ekranlara getirecek ve hikayeyi Jones’un gözünden anlatacak.

Pistol’ın oyuncu kadrosu da diziyi merakla beklememize sebep olan unsurlardan bir diğeri. Dizide Steve Jones’u Babyteeth filmiyle dikkat çeken Toby Wallace canlandırıyor. Game of Thrones’un Arya Stark’ı Maisie Williams ise Jordan olarak da bilinen punk ikonu Pamela Rooke rolüyle karşımıza çıkacak. Bu ikiliye ek olarak dizide Anson Boon’u John Lydon, Louis Partridge’i Sid Vicious, Jacob Slater’ı Paul Cook, Fabien Frankel’i Glen Matlock, Dylan Llewellyn’i Wally Nightingale, Sydney Chandler’ı Chrissie Hynde, Emma Appleton’ı ise Nancy Spungen rollerinde izleyeceğiz.

Şimdilik mini dizi olarak planlanan Pistol’ın ilk sezonunda altı bölüm yer alacak. Dizinin bütün bölümleri 31 Mayıs tarihi itibarıyla hem FX’te hem Hulu’da hem de Disney+’ta yayında olacak. Punk açlığımızı doyuran yeni fragmanı izlemek isterseniz aşağı alabiliriz.