joker devam filminin senaryosu tamam, ismi belli

joker devam filminin senaryosu tamam, ismi belli


iki kişilik delilik?


Vizyona girdiği günden beri devam filmi dedikodularıyla sık sık anılan Joker’ın müstakbel ikinci filmi bayağı bayağı geliyor. Film ile üç Oscar adaylığı elde eden Todd Phillips, Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla Joker’ın devam filminin adını ve filmin senaryosunun tamamlandığını duyurdu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Todd Phillips (@toddphillips)’in paylaştığı bir gönderi

Üç yıl geçmesine rağmen Warner Bros.’tan henüz resmi bir duyuru gelmemiş olsa da Joker 2’nin yolda olduğu uzun bir süredir bilinen bir gerçekti. Hem Phillips hem de Joaquin Phoenix, filme dair daha önce çeşitli açıklamalar yaparak yeni Joker filmiyle ilgili ilk ipuçlarını yollamıştı. Phillips’in geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda ilk filmde de birlikte çalıştığı Scott Silver ile beraber yazdığı senaryo taslağının kapağını ve Phoenix’i senaryoyu okurken görüyoruz. Kesin olarak duyurulmamış olsa da kapakta gördüğümüz kadarıyla ikinci filmin adı Joker: Folie à Deux olacak gibi görünüyor.

Devam filminin konusuna dair şimdilik bir bilgimiz yok. Fakat taslak senaryonun Fransızca adını çevirdiğimizde karşımıza “İki Kişilik Delilik” gibi Türkçe’de daha da ahenkli görünen bir isim çıkıyor. Bu iki kişiden biri tabii ki Joker. “Diğeri kim olabilir?” diye sorduğumuzda aklımıza Joker kadar deli olabilecek bir isim geliyor. Evet, Harley Quinn’den bahsediyoruz. Tabii Todd Phillips’in yarattığı Joker evreni Harley Quinn karakteri için uygun bir zemin mi, bilemiyoruz. Yine de ikinci filmde Quinn’i görecek olmamız ve filmin bu iki karakterin etrafında şekillenecek olması ihtimaller dahilinde.

Şimdilik Joker: Folie à Deux adıyla andığımız devam filminin vizyon tarihi ile ilgili konuşmak için çok erken ama senaryo tamamlanmışken filmden yakın zamanda daha fazla haber alabiliriz gibi görünüyor. Beklemedeyiz.Advertisement