BARRY JENKINS’İN IF BEALE STREET COULD TALK’UNDAN YENİ FRAGMAN

BARRY JENKINS’İN IF BEALE STREET COULD TALK’UNDAN YENİ FRAGMAN


30 Kasım'da vizyonda


Moonlight‘la bir adet son dakika En İyi Film Oscar’ı kaparak tören tarihinin hafızalara mıhlanan anlarından birine imza atan Barry Jenkins’in James Baldwin uyarlaması If Beale Street Could Talk filminden yeni fragman geldi.

cc

Harlem’de yaşayan ve yeni nişanlanmış Tish’in müstakbel eşi ve çevresindekilerle ilişkileri üzerinden Amerikan Rüyası vaadine alternatif bir bakış atan Baldwin’in romanının sinema uyarlamasında, başrollerde Kiki Layne ve Stephan James yer alıyor. Fragmanından sanki bir Terrence Malick filmine hazırlanıyormuşuz hissi veren proje için “James Baldwin zamanının ötesinde biriAmerikan bilincine yönelik sorgulamaları günümüzde de geçerliliğini koruyor. Tish ve Fonny’nin aşkının gücünü beyaz perdeye Baldwin’in gözünden aktarmak uzun süredir hayalimdi. Baldwin’in ailesiyle birlikte çalışmaktan ve bu hayalimi gerçeğe çevirmekten büyük mutluluk duyuyorum.” açıklaması yapan Jenkins, bakalım Moonlight’tan sonra başarısına kaldığı yerden devam edebilecek mi? Toronto International Film Festival’dan gelen yorumlara bakılırsa devam edeceğe benziyor.

if-beale-street-could-talk-3-2000-1200x520

Filmin kadrosunda Colman Domingo, Teyonah Parris, Michael Beach, Dave Franco, Diego Luna, Pedro Pascal, Ed Skrein, Brian Tyree Henry ve Regina King gibi isimler de yer alıyor.

30 Kasım’da, yani tam Oscar sezonunun ortasında vizyona girecek If Beale Street Could Talk, yılın ses getiren yapımlarından biri olmaya aday gözüküyor.