irvine welsh ve danny boyle’u buluşturan alan mcgee filminden ilk kareler

irvine welsh ve danny boyle’u buluşturan alan mcgee filminden ilk karelerIrvine Welsh ve Danny Boyle’u Trainspotting’den sonra tekrar bir araya getiren Alan McGee’yi onu alacak filmden ilk kareler basınla paylaşıldı.

İsmi Creation Stories olarak açıklanan ve Alan McGee’nin yazdığı Creation Stories: Riots, Raves and Running a Label isimli kitaptan beyaz perdeye uyarlanan filmin başrolünde, Trainspotting’in Spud’ı Ewen Bremner yer alacak.

“Kim bu Alan McGee?” derseniz, kendisi 1983’den 1999 yılına kadar kurduğu plak şirketi Creation Records ile The Jesus and Mary Chain, Primal Scream, Oasis, Super Fury Animals, Saint Etienne, Ride ve My Bloody Valentine gibi kült grupları müzik dünyasına kazandırmış, sonra bu dükkanı kapatıp 1999’dan 2007’ye kadar da Poptones isimli label ile kaldığı yerden en iyi bildiği işi yapmaya devam etmiş bir ikon.

Filme dönecek olursak, Creation Stories’in konusu zaten belli. Filmle ilgili paylaşılan en taze bilgi oyuncu kadrosundan açıklanan isimler. Ewen Bremmer’ın başrolünde yer aldığı filmin kadrosuna Jason Isaacs, Ed Byrne, Paul Kaye, Perry Benson, Thomas Turgoose, Steven Berkoff, Rufus Jones ve Mel Raido gibi isimler dahil oldu. Daha önceden açıklananan isimler arasında ise Rupert Everett, Suki Waterhouse ve Jason Fleming yer alıyordu.

Lock, Stock And Two Smoking Barrels ile hatırladığımız Nick Moran’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Danny Boyle’un yapımcılığını, Irvine Welsh’in ise yazarlığını üstlendiği film hakkında konuşan McGee, “Danny ve Nick ile geçmişte çalışma fırsatım oldu ve ikisi de yakın arkadaşlarım, o yüzden her şeyden memnunum. Hatta bu projeyi onlarla hayata geçirmek lotoyu kazanmışım gibi hissettiriyor. Yakın zamanda biyografik filmler ve merkezinde müzik olan filmlerin sayısında bir artış var, umarım insanlar izlediği şeyi beğenir.” açıklamasını yaptı.

Filmin çekimleri son sürat devam ederken vizyon tarihine dair bir açıklama yapılmadı.

Filmin soundtrack’inde Oasis, Dido, The Jesus & Mary Cahin, The Boo Radleys ve Primal Scream gibi isimlerin yer alacağını belirtelim.