disney yeni live-action uyarlaması mulan’ın fragmanını yayınladı

disney yeni live-action uyarlaması mulan’ın fragmanını yayınladı


fragmanı gibi olacaksa bu film izlenir


Sinema sektörünü sadece Marvel filmleriyle değil live-action filmleriyle de istila etmekte kararlı görünen Disney, The Lion King ve Aladdin‘den sonra kendi animasyonlarından bir live-action daha yaratmaya hazırlanıyor.
Yapım şirketi, erkek kılığında Çin ordusuna katılan Mulan’ın hikayesini anlatacak filmin 2. fragmanını yayınladı.

The Ballad of Mulan isimli manzum öyküden uyarlanan ve 90’lı yıllardaki müzikaliyle büyük ses getiren Mulan, Çin efsanesi olan Hua Mulan’dan esinlenilerek ortaya çıkarılan kurgusal bir karakter.
Kadınların yalnızca çocuk doğurmak ve eşini mutlu etmek için var olduğu bir dönemde yaşayan Mulan, hiç mutlu değildir. Çin İmparatoru’nun, her aileden bir erkeğinin İmparatorluk Ordusu’nda görev yapması gerektiğine dair bir karar çıkartınca Hua Mulan, kendisini mutsuz eden bu sonsuz döngüyü kırmak için ve hasta olan babasının sağlığı için korktuğundan, onun yerine erkek kılığına girerek savaşa katılır.

Yönetmenlik koltuğunda Zookeeper’s Wife ve North Country filmleriyle hatırladığımız Niki Caro‘nun oturduğu filmin senaryosunu Rick Jaffa ve Amanda Silver kaleme alıyor. Çinli aktris Yifei Liu’nun Mulan karakterine hayat verdiği filmde Liu’ya Ip-Man serileri ve Star Wars: Rogue One‘da izlediğimiz aktör Donnie Yen, 1994 tarihli The Jungle Book uyarlaması ve Crouching Tiger and Hidden Dragon filmlerinden hatırladığımız Jason Scott Lee‘nin yanı sıra Jet Li de eşlik edecek.

Bol aksiyonlu, animasyonunun yakaladığı başarının ötesine geçeceği öngörülen Mulan’ın iddialı fragmanı: