yüzüklerin efendisi ve hobbit serileri, 4k kalitesiyle yayında

yüzüklerin efendisi ve hobbit serileri, 4k kalitesiyle yayında


yönetmenden onaylı


Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemelerinin 4K olarak düzenlenmiş versiyonlarının yayınlandığını açıkladı. Altı filmin tümünün görsel tutarlılıktan yoksun olduğunu düşünen yönetmen, bu yüzden filmlerin 2020’de hak ettikleri 4K Ultra HD görsel ve Surround Dolby ses kalitesiyle tekrar yayınlandığını duyurdu.

Bu duyuruyla birlikte küçük bir video paylaşan Jackson, “Geri dönüp bu filmleri tekrar ziyaret etmek ilginçti, çünkü ne kadar tutarsız olduklarını anladım ve bu gerçekten de Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ilk olarak 20 yıl önce çekilme biçiminden kaynaklanıyor. Yüzüklerin Efendisi 35 mm’de çekildi. İlk Yüzüklerin Efendisi filmi için renk zamanlaması eski moda fotoğraf mekaniğine yakın bir şekilde yapıldı. Ardından sonraki ikisi için 35 mm dijital renkli zamanlamaya geçtik. Tek tek renkleri değiştirebilmek 20 yıl önce yapamayacağımız türden bir şey, bu yüzden artık tüm bu oyuncaklara sahip olmak son derece eğlenceli. ” yorumunu yaptı.

Şu anda Amazon üzerinden izlemeye açılan bu 4K versiyonlarının yakın zamanda diğer platformlara geleceğini de umut ediyoruz. Peter Jackson’ın konuyla ilgili küçük duyuru videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.